א' ב' טריות אח"כ כל השאר

מעבר לעובדה שלבשל בעיר המטריפה ירושלים זו השראה אחת גדולה, יש לנו יתרון משמעותי על פני שלל שפים שגרים ביעדים אחרים, ולא כי יש פה מבחר מרשים של מרפסות ציוריות ולא כי אומרים פה "אבו יו יו" ולא "שק קמח" (רחמנא לצלן), אלא פשוט כיוון שלנו יש מכרה זהב טבעי, ושמו "שוק מחנה יהודה" כמובן!


מעבר לעובדה שהשוק שלנו הכי יפה, הכי צבעוני, הכי רב גוני, הכי טעים, הכי מרשים (ועל הדרך גם הכי צעקני), נציין שניתן להשיג בשוק שלנו הכול מהכול באופן טרי ומגוון, ועל הדרך ליהנות ממנה טובה של השראה (ומנת פלאפל חמה).

השכם בבוקר בסמטאות השוק

ממש כמו שיש אנשים שפותחים את היום עם צעדה בים (לא אנחנו הירושלמים כמובן), ויש אנשים שמתחילים את הבוקר עם קפה (שחור מתובל בהל מחנות התבלינים המטריפה שנמצאת בסמטה השנייה מימין), כך שף הבית שלנו, משה שרביט, מתחיל את הבקרים שלו בסמטאות הציוריות של השוק – עוזר לבעלי הדוכנים לקבל את פני הסוחרים.


שרביט יודע בדיוק היכן הוא ישיג חצילוני בלאדי טריים והיכן הוא ישיג חצילי סבלה מתוקים וללא גרעינים. היכן הוא יימצא גבינת רוקפור מדהימה והיכן הוא יימצא גבינת ריקוטה חלומית. היכן הוא יימצא סומק טחון טרי והיכן הוא יימצא צנוברים קלופים וכן הלאה.


כך קורה שבכל בוקר שרביט עובר ברחוב התפוח, ברחוב האפרסק, ברחוב השזיף, ברחוב האגוז, ברחוב התות וכדומה.
בחלק רוכש דגים טריים ונתחי בשר משובחים, בחלק תבלינים וגבינות, בחלק פירות וירקות, כאשר בעלי הדוכנים כבר יודעים היטב מה יעניין אותו ומה לשמור לו בצד,
כך שבסוף כל יום שמתחיל מוקדם במקום הכי תוסס בעיר הכי מיוחדת בעולם, מגיעים אל משטחי העבודה שלנו ב"וולקאן אירועים" חומרי גלם טריים, מיוחדים ושנבחרו בקפידה עם המון תשוקה.


לכן…
כשאנחנו צועקים טריות!!! אנחנו בהחלט מתכוונים לזה, וכאמור גאים ובו זמנית נהנים.

מוזה ערכים ופרקטיות

אתם יודעים מה? נגיד לכם יותר מזה..
מאוד יכול להיות שאנשים לא יבחינו בין סלט שנעשה מירקות שהגיעו היום מהשדה לבין ירקות שנאספו אתמול, אבל אצלנו זוהי פשוט מאוד לא אופציה רלוונטית.
לא רק כי אנחנו מכבדים את הלקוחות שלנו,
ולא רק כי זה לא מתיישב עם סל הערכים שלנו,
אלא כי פשוט מאוד אין צורך –

השוק במרחק צעידה, כך שהרבה יותר נכון וכלכלי לקנות בכל יום בדיוק מה שצריך –בהתאם לתפריט ולמוזה שפוגשת אותנו בסמטאות הישנות, המפתיעות והאהובות של השוק.

שורה תחתונה?!

ממש כמו שאמא אומרת שהתבלין הסודי שלה זה אהבה, אצלנו התבלין הסודי הוא טריות.
מאמינים בלב שלם שכאשר מבשלים מחומרי גלם טריים ומשובחים, מראש יריית הפתיחה מבטיחה.